logo

Ghosts.pl

Ładowanie strony

Ghosts.pl

Rejestracja

Gry - Wiadomości - 21 lutego 2021

Twórcy Valheim zaskoczeni ogromnym sukcesem gry

  • Twórcy i wydawca Valheim nie spodziewali się tak wysokiej sprzedaży gry
  • Autorzy projektu zamierzają teraz rozbudować swoje studio

Valheim od niezależnego studia Iron Gate cieszy się niesłabnącą popularnością – wczoraj poinformowano, że gra rozeszła się w trzech milionach kopii. Sukcesem tytułu zaskoczeni są twórcy projektu.

– Liczyliśmy, że sprzeda się dość dobrze, a przynajmniej w takim nakładzie, który pozwoli nam się utrzymać. Osiągnięcia wyniku na poziomie kilku milionów sztuk nigdy nie moglibyśmy jednak przewidzieć – mówi Henrik Törnqvist, współzałożyciel zespołu, w rozmowie z PC Gamer.

Valheim to survival, ale z przystępnymi mechanikami

– To niesamowite i onieśmielające – dodaje deweloper. Nadmienić należy, że wywiad przeprowadzono tuż po tym, jak ogłoszono, że gra znalazła dwa miliony nabywców, wczoraj zaś ujawniono, że rozeszły się łącznie trzy miliony egzemplarzy.

Törnqvistowi wtóruje uczestniczący w rozmowie Sebastian Eriksson z Coffe Stain Publishing, które jest wydawcą Valheim. Przedstawiciel firmy przyznaje, że spółka była „bardzo optymistycznie” nastawiona do sprzedaży tytułu, ale obecne rezultaty „przekraczają najśmielsze wyobrażenia”.

Gameplay z gry Valheim

– Zaczęliśmy nawet żartować, że jeżeli ktoś powiedziałby nam, że w dwa tygodnie sprzedamy dwa miliony kopii, wyśmialibyśmy tę osobę i uznali, że trolluje – wspomina.

Iron Gate obecnie składa się jedynie z pięciu osób. Törnqvist nie ukrywa, że sukces Valheim – które dostępne jest we wczesnej wersji – pozwoli deweloperom rozbudować zespół. Studio już rozpoczęło poszukiwania nowych pracowników.

Ź: https://www.eurogamer.pl/articles/2021-02-20-tworcy-valheim-zaskoczeni-ogromnym-sukcesem-gry

Ostatni aktywni członkowie

Zdjęcie profilowe QV
Zdjęcie profilowe January
Zdjęcie profilowe Regs
Zdjęcie profilowe jcap
Zdjęcie profilowe andrew
Zdjęcie profilowe x4move
Zdjęcie profilowe MTTNZZ
Zdjęcie profilowe Vitali
Zdjęcie profilowe RooMster
Zdjęcie profilowe SzlejsoN
Zdjęcie profilowe ToTenJoker
Zdjęcie profilowe dada
Zdjęcie profilowe Sm1t3r
Zdjęcie profilowe Kazuyuki
Zdjęcie profilowe Dakyu