logo

Ghosts.pl

Ładowanie strony

Ghosts.pl

Rejestracja

Kryptowaluty - 21 lutego 2021

Nvidia planuje zablokować możliwość kopania kryptowalut

Amerykański gigant kart graficznych Nvidia wprowadza na rynek nowy model. GeForce RTX 3060 będzie najnowszym i najbardziej wydajnym procesorem graficznym na rynku. Został on zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najlepszych wrażeń użytkownikom, w grach oraz pracy zawodowej.  Może być on również wykorzystywany do innych funkcji, które wymagają ogromnej mocy obliczeniowej. Do tego typu zadań należą m.in. symulacje pogodowe czy właśnie kopanie kryptowalut.

Na rynku brakuje kart dla graczy

W ostatnich miesiącach można było zaobserwować wysoką korelację pomiędzy ceną BTC a ceną kart graficznych. W związku z ogromnymi wzrostami na rynku kryptowalut, entuzjaści miningu zaczęli masowo wykupywać GPU, a w konsekwencji, wszystkie karty graficzne zdolne do wydobywania tokenów nawet kilkukrotnie zwiększyły swoją wartość.

Sytuacja ta postawiła firmę Nvidia w nieciekawej pozycji względem oczekiwań stawianych przez graczy. Twórcy spodziewają się, że nie będą w stanie zaspokoić popytu na swój produkt. Ich nowa karta niekoniecznie wpadnie w ręce graczy. Ograniczona podaż może doprowadzić do sytuacji, że to górnicy wykupią wszystkie GPU.

Zaprojektowaliśmy procesory graficzne GeForce dla graczy, a gracze domagają się więcej. Jednak procesory graficzne NVIDIA są programowalne. Użytkownicy wciąż odkrywają dla nich nowe zastosowania, od symulacji pogody i sekwencjonowania kodu po AI i robotykę. Mining kryptowalut jest jednym z nich. Wprowadzając na rynek GeForce RTX 3060 25 lutego, podejmujemy ważny krok, aby zapewnić, że procesory graficzne GeForce trafią w ręce graczy.

~Matt Wuebbling, wiceprezes ds. marketingu GeForce w firmie Nvidia.

Ograniczony mining i dedykowane karty dla górnikow

W najbliższych dniach Nvidia ma wydać sterowniki do RTX 3060. Zaprojektowano je tak, aby wykrywały specyficzne atrybuty algorytmu wydobywania kryptowaluty Ethereum. Ograniczać będą one również hash rate, czyli w ogólnym tego słowa znaczeniu wydajność wydobycia. Prognozuje się, że wydajność podczas kopania może spać nawet o 50%. Z drugiej strony zaś, Nvidia wprowadza nową linię procesorów zaprojektowanych specjalnie do profesjonalnego wydobywania Ethereum, nazwaną NVIDIA CMP (Cryptocurrency Mining Processor).

Może cię zainteresują…

Nie znaleziono wpisów

Ostatni aktywni członkowie

Zdjęcie profilowe QV
Zdjęcie profilowe January
Zdjęcie profilowe Regs
Zdjęcie profilowe jcap
Zdjęcie profilowe andrew
Zdjęcie profilowe x4move
Zdjęcie profilowe MTTNZZ
Zdjęcie profilowe Vitali
Zdjęcie profilowe RooMster
Zdjęcie profilowe SzlejsoN
Zdjęcie profilowe ToTenJoker
Zdjęcie profilowe dada
Zdjęcie profilowe Sm1t3r
Zdjęcie profilowe Kazuyuki
Zdjęcie profilowe Dakyu