logo

Ghosts.pl

Ładowanie strony

Ghosts.pl

Rejestracja

Kryptowaluty - 23 lutego 2021

Bitcoin w bardzo silnej przecenie. Co dzieje się z BTC?

We wtorek cena bitcoina spada o 13 proc., a cena wyrażona w dolarze skurczyła się w ciągu dwóch dni o niemal 10 tys. USD

Bitcoin w bardzo silnej przecenie. Co dzieje się z BTC?

Cena bitcoina spada kolejny dzień z rzędu, a przecena jest niebagatelna, gdyż wynosi około 13 proc. W ciągu kilkudziesięciu godzin bitcoin stracił na wartości niemal 10 tys. USD. Czy spadki da się w jakiś sposób wyjaśnić?

Bitcoin silnie traci w nowym tygodniu. Co jest powodem spadków BTC?

Pierwszym kierunkiem, w którym podążają inwestorzy z rynku kryptowalut w celu wyjaśnienia zmienności są konta Elona Muska na różnych portalach społecznościowych. Wiele wskazuje jednak na to, że w przypadku poniedziałkowych spadków był to mylny trop.

Rynek szybko skłonił się ku tezie, że przecena wywołana została wpisem Muska o tym, że cena bitcoina wygląda na zbyt wysoką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wpis pochodził z soboty, a spadki rozpoczęły się w poniedziałek. Dość powiedzieć, że jeszcze w niedziele notowania wspięły się na nowe szczyty.

Kolejną teorią, która równie szybko przebiła się na rynek, była informacja o sprzedaży dużej ilości tokenów przez dużego posiadacza. Oczywiście prawdą jest, że poniedziałek był szalonym dniem jeśli chodzi o bitcoina, a w ciągu 24h upłynniono aktywa o wartości 4,4 mld USD. Naszym zdaniem jednak związek jest bardziej czasowy, aniżeli przyczynowo-skutkowy. Co w takim razie stoi za gwałtownymi spadkami ?

Wiele wskazuje na to, że przyczyną spadków bitcoina były problemy jednej z najbardziej znanych kryptowalut Etherum. Jedna z największych giełd kryptowalut Binance zawiesiła wypłaty tokenów opartych o Etherum. Jako powód podano przeciążenie sieci. Naszym zdaniem wywołało to wśród inwestorów przeświadczenie, że ich środki nie są do końca bezpieczne, co spowodowało chęć ich upłynnienia.

W przypadku kryptowalut, możliwość reakcji na zmianę cen jest szczególnie ważna, gdyż instrumenty z nimi powiązane cechują się bardzo dużą zmiennością. Nierzadko w ciągu kilku godzin kurs waha się o kilka procent co naraża inwestorów na straty. W sytuacji dużej zmienności znacznie lepiej sprawdzają się kontraktu CFD oparte o bitcoina, które dają inwestorom szerszą możliwość reakcji na zmianę ceny.

We wtorek cena bitcoina spada o 13 proc., a cena wyrażona w dolarze skurczyła się w ciągu dwóch dni o niemal 10 tys. USD. Przed południem kurs BTC/USD wynosi około 48100 pkt.

Notowania BTC/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Ź: https://comparic.pl/bitcoin-w-bardzo-silnej-przecenie-co-dzieje-sie-z-btc/

Ostatni aktywni członkowie

Zdjęcie profilowe QV
Zdjęcie profilowe January
Zdjęcie profilowe Regs
Zdjęcie profilowe jcap
Zdjęcie profilowe andrew
Zdjęcie profilowe x4move
Zdjęcie profilowe MTTNZZ
Zdjęcie profilowe Vitali
Zdjęcie profilowe RooMster
Zdjęcie profilowe SzlejsoN
Zdjęcie profilowe ToTenJoker
Zdjęcie profilowe dada
Zdjęcie profilowe Sm1t3r
Zdjęcie profilowe Kazuyuki
Zdjęcie profilowe Dakyu