logo

Ghosts.pl

Ładowanie strony

Ghosts.pl

Rejestracja

Gry - 28 lutego 2021

Sąd nakazał Valve przekazanie firmie Apple danych ze Steama. Chodzi o spór z Epic Games.

  • Valve musi udostępnić Apple informacje o 436 grach na Steamie
  • Zakres danych jest jednak mniejszy niż chciał producent iPhone’ów

Decyzją amerykańskiego sądu Valve musi udostępnić Apple dane o kilkuset grach ze Steama. O pozyskanie informacji wnioskował wcześniej producent iPhone’ów, twierdząc, że są kluczowe w sporze z Epic Games Store.

Jak pisze The Verge, sędzia uznał, że prośba koncernu z Cupertino jest zasadna, ponieważ szczegóły dostarczone przez firmę Gabe’a Newella pozwolą lepiej zrozumieć działanie rynku wirtualnej rozrywki i rolę, jaką odgrywają popularne platformy dystrybucji cyfrowej.

Valve jest zobowiązane do przekazania informacji o cenach i wynikach sprzedaży 436 gier, które są dostępne na Steamie i Epic Games Store, a także o swoich zyskach ze sklepu. Najstarsze mają jednak pochodzić z 2017 roku, a nie jak chciało Apple – z 2015 roku. Ponadto zakres danych będzie mniejszy niż oczekiwał producent iPhone’ów, chcący poznać nawet detale o przychodach z reklam.

https://www.youtube-nocookie.com/embed/euiSHuaw6Q4

Sędzia nie podzielił argumentacji firmy Gabe’a Newela, twierdzącej, że zebranie i udostępnienie wszystkich szczegółów wymaga dużego nakładu pracy. W nietypowy sposób skomentował jednak działania korporacji z Cupertino.

– Z braku lepszego określenia mogę powiedzieć, że Apple dosłownie zalało nas podobnymi wnioskami, więc bez obaw, nie tylko was to spotkało – powiedział, cytowany przez serwis 9to5mac, zwracając się do prawników, którzy reprezentują Valve.

Apple poprosiło o dane ze Steama w ramach sporu z Epic Games. Konflikt toczy się wokół strzelanki Fortnite, usuniętą z iOS w wyniku działań twórców, którzy umożliwili dokonywanie płatności z pominięciem pobieranej przez producenta iPhone’ów prowizji.

Może cię zainteresują…

Nie znaleziono wpisów

Ostatni aktywni członkowie

Zdjęcie profilowe QV
Zdjęcie profilowe January
Zdjęcie profilowe Regs
Zdjęcie profilowe jcap
Zdjęcie profilowe andrew
Zdjęcie profilowe x4move
Zdjęcie profilowe MTTNZZ
Zdjęcie profilowe Vitali
Zdjęcie profilowe RooMster
Zdjęcie profilowe SzlejsoN
Zdjęcie profilowe ToTenJoker
Zdjęcie profilowe dada
Zdjęcie profilowe Sm1t3r
Zdjęcie profilowe Kazuyuki
Zdjęcie profilowe Dakyu